Poliwęglan i inne tworzywa sztuczne

W sytuacjach, w których potrzeba materiału o przezroczystości szkła a jednocześnie odpornego na urazy mechaniczne doskonale sprawdzi się poliwęglan. W handlu można go spotkać w wielu postaciach, zarówno jako lite kształtowniki i płyty a także jako ażurowe konstrukcje komorowe.

Należy on do grupy polimerów, które są estrami kwasu węglowego. Parametry mechaniczne poliwęglanów są wyjątkowo dobre. Wyróżniają się gęstością na poziomie 1,20 g/cm kwadratowy. Zakres stosowania tworzyw z tej grupy wynosi -100 do 135 stopni Celsjusza. Do najpopularniejszych zastosowań poliwęglanów należy zaliczyć warstwy wzmacniające szklane szyby, dzięki czemu są one w stanie wytrzymać strzał z broni palnej. Z tego samego tworzywa robi się również szyby do samolotów, butelki dla niemowląt i popularne płyty CD. Zakup poliwęglanu w sieci to doskonały sposób na uzyskanie najkorzystniejszej ceny. W razie wątpliwości co do tego, które tworzywo będzie najodpowiedniejsze, warto skontaktować się ze sprzedawcą. Dzięki swojemu doświadczeniu będzie on w stanie dobrać tworzywo idealnie spełniające wymogi klientów.

poliwęglan

Chociaż poliwęglan jest nieco droższy od pleksiglasu, to zapewnia o wiele większą wytrzymałość mechaniczną, ma większy zakres temperatur pracy, lepiej znosi obróbkę mechaniczną.